Saturday, April 23, 2011

Amel Mekić Prvak Evrope - Evropsko Judo Prvenstvo Istanbul 2011

Bosanskohercegovački reprezentativac judoka Amel Mekić osvojio je zlatnu medalja na Evropskom prvenstvu u Istanbulu, Turska.

Judo EP Istanbul 2011 - podium do 100 kg
1. MEKIC Amel (BIH) 2. ZHORZHOLIANI Levan (GEO) 3. BORODAVKO Jevgenijs (LAT) 3. TSIREKIDZE Irakli (GEO)
Tridesetogodišnji član sarajevskog Judo kluba City Centar ostvario je jedan od najvećih uspjeha u historiji bh. sporta, ubjedljivim pobjedama u svih pet mečeva u kategoriji do 100 kg.

U eliminacijama je Mekić rezultatima 10:0 savladao Rumuna Daniela Brata, Holanđanina Henka Grola i Izraelaca Ariela Zeevija, dok je u polufinalu bio bolji od Latvijca Jevgenijsa Borodavka. U meču za titulu evropskog prvaka Mekić je savladao Levanam Zhorzholianija iz Gruzije.

Amel Mekić prvak Evrope

Ovim uspjehom Mekić je ostvario normu za nastup na olimpijskim igrama u Londonu 2012. godine.

Ovdje su kompletni pojedinacni rezultati za sve težinske kategorije... a sutra na programu su ekipne borbe.